Veľkonočné sviatky v senzačnej pohode!

Pre každú ženu znamená Veľká noc niečo iné. Pre jednu ženu je to príchod jari, pre druhú kresťanský sviatok a iná si zasa vychutnáva v tomto čase krásne ľudové tradície.

Avšak my ženy žijeme na tomto svete spoločne, jedna vedľa druhej. Užime si teda túto jar v tolerancii a senzačnej pohode.

…pre niektoré z nás znamená Veľká noc oslavu jari

…pre niektoré z nás je Veľká noc symbolickým a krásnym pohanským sviatkom

…pre niektoré z nás je Veľká noc úžasný a najväčší kresťanský sviatok

…pre niektoré z nás je Veľká noc životným štýlom alebo ľudovou tradíciou

…a ďalšie z nás možno slávia Veľkú noc v iných krajinách podľa úplne neznámych zvykov alebo ju neslávia vôbec. Iba si vychutnávajú dovolenkový čas so svojou rodinou. 

 

Mojím prianím je, aby si sa počas čítania tohto článku uvoľnila a umožnila si tieto dni prežiť v láske, spokojnosti a hlavne podľa toho, po čom túži Tvoja duša.

 

Prečo?

Pretože veľkonočný čas je krásny, ale prináša sebou aj mnoho stresu. Pred sviatkami to sú nekonečné prípravy, nákupy, zasielanie pohľadníc a rýchle vybavovanie záležitostí na poslednú chvíľu.

Až po splnení dlhočizného zoznamu sa počas sviatkov môžeme uvoľniť a prežívať príjemné chvíle s blízkymi a pochutnávať si na dobrom jedle. No tá horda riadu, ktorá sa v kuchyni nakopí, náš skvelý pocit do sekundy zničí. A zasa potrebujeme 15 minút na navodenie dobrej nálady.

A čo príde po Veľkonočnom pondelku? Postupne prichádza napätie všedných dní. V hlave nám už nebeží myšlienka o jarnej prechádzke v lese, ale o tom, že zajtra už ideme znova do práce a začne klasický kolotoč. Babky musia odniesť vnúčatá späť k rodičom, rodina sa rozpŕchne a domy sú znova tiché. Ďalšia Veľká noc bude za nami.

 

Čo tak urobiť to tento rok inak?

Nech tento čas nie je len o tom, či si napiekla dostatok koláčov, či si nezabudla kúpiť klobásky alebo upratať celý byt. Nech je o naplnení Tvojej duše šťastím a o objatí, každej blízkej osoby, ktorú máš rada. 😀

Na tohtoročnú Veľkú noc sa pripravíme z iného konca.

Rozprávkovo!

Rozprávky, tie pozná každá z nás a máme ich rady. Stretli sme sa v nich s kúzelným svetom. Prečo si nepreniesť trochu toho čara aj do veľkonočných dní a zmierniť stres? Ako? Jednu rozprávku Ti rozpoviem. Schválne si ju prečítaj, či sa v nej nájdeš. 😀

Predstav si:

Pozeráš sa na zemeguľu, akoby si našu zem sledovala z výšky. Z vesmíru. Uvidíš rotujúcu modrú planétu.

Priblížiš sa, ešte sa priblížiš a tíško pozoruješ malé bytosti, ako chodia sem a tam, vykonávajú rôzne činnosti a navzájom si pomáhajú. Hneď Ti je jasné, že sú to spoločenské tvory s veľkým srdcom. Patria medzi ne elfovia, trpaslíci, princezné, lesné víly, škriatkovia. Iba Tvoja fantázia ukáže, koho tam ešte zbadáš.

Zrazu si všimneš, že ich činnosti sú Ti povedomé. Jeden malý škriatok sedí a šoféruje autobus, aby sa ostatní dostali do práce. Lesná víla sa stará o výsadzbu stromčekov. Krásny elf práve pracuje v zlatníctve a vyrába obrúčky na objednávku pre mladý pár. Prstene, ako symbol spojenia dvoch duší po celý život. Trpaslíčka pečie cez noc chlieb, aby mohla potešiť svojich známych, keď prídu ráno hladní pre čerstvé pečivo. Trol v zelenej uniforme sa po zotmení prechádza po meste a chráni ho pred možným nebezpečím.

Prizri sa ešte trošku bližšie, pozri sa lepšie. Čo to? Klame Ťa zrak? V tomto rozprávkovom svete si našla aj samú seba? Ty si tá čarodejnica, ktorá varila kašu? Alebo si okolo autobusu prechádzala vo vlastnom aute ako škriatok? Bola si kúpiť zeleninu a ovocie? Alebo si ich vypestovala? Vaau. Ktorá bytosť si Ty?

Isté je, že keď si sa z tej výšky pozrela na modrú guľu, rotujúcu okolo slnka, rozoznala si malé bytosti. Bytosti pracujúce z celej duše najlepšie ako môžu na svojom dnešnom dni. A po zaostrení si tu našla aj samú seba = našla si svoje aktuálne miesto v živote.

Okrem toho si si už určite všimla, že trma vrma rozprávkových škriatkov v akej sa denne ocitneš, nemusí byť chaos. Stačí trochu nadhľadu a vidíš ako to klape, všetko do seba zapadá a dopĺňa sa. Ako dobre namazaný stroj. Čarovný svet ľudstva.

Čo keby si z takéhoto pohľadu nazerala aj na tohtoročné obdobie Veľkej noci? 🙂 🙂 🙂 Pomôže Ti to, uvedomiť si, že sa vážne nemusíš hnevať kvôli spálenému koláču. Práve naopak. Uži si ten zázrak rodinného puta a priateľských vzťahov, ktoré máš. 😀

 

Mám pre Teba ešte 3 inšpirácie vedúce k lepšej nálade a spokojnosti:

1. Úsmev 😆 

Usmievaj sa, buď milšia a vďačnejšia za všetko, čo Ti život každý deň ponúka. Vždy je tu pre Teba pripravený niekto, kto zabezpečí potraviny v obchode a tiež ten, kto Ťa ošetrí, ak by si bola chorá. Je tu Tvoj manžel, ktorý Ťa miluje a aj priateľka, s ktorou si navzájom pomáhate. Tento svet dáva mnoho. Oplať mu to obyčajným pohybom 17-tich svalov, úsmevom. 🙂

…a že sa niekto mračí? Je zachmúrený? No istotne sa neusmeje, keď ani na Tvojej tvári neuvidí úsmev. A možno práve tento človek potrebuje vidieť milé gesto!

Udržuj zázrak sviatočného času počas Veľkej noci a onedlho bude náš svet fungovať, ako povedal Blaise Pascal:

Preži veľkonočné dni v láske, v spokojnosti a hlavne podľa toho, po čom túži Tvoja duša.

Šťastie je nádherné: čím viac sa rozdáva, tým viac  ho máme.“

 

2. Tvoje jedinečné miesto!

V bližšom pohľade na planétu kúzelných bytostí si objavila aj samú seba. Áno, našla si svoje terajšie miesto vo svete.  Aký z toho máš pocit? Pohoda? Rozladenosť? Smútok? Spokojnosť? Radosť? Si šťastná či nešťastná? ….

Nezabudni:

  • Ak ťa to miestečko teší: Je to absolútne úžasné a skvelé!
  • Ak s tým nie si spokoná: Stále máš možnosť venovať sa niečomu inému tak, aby sa Ti to páčilo. Ty si tvoríš svoj život a svoju budúcnosť.
  • Pokiaľ si pocítila čistú hrôzu: Nevešaj hlavu. Aj to že si tam, kde práve si, má svoj dôvod. I keď ho teraz nevidíš. Ver, že nech je to akékoľvek miesto, máš byť práve tam, kde sa nachádzaš. Teraz. Nemusí to byť natrvalo. Jedného dňa, budeš za toto nechcené miesto vďačná, lebo budeš vedieť, že Ťa niečo dôležité naučilo.

V tejto sekunde to však pre teba znamená IMPULZ – že „niečo nie je v poriadku“ a mala by si niečo zmeniť. Smerom k Tvojmu úsmevu, šťastiu a spokojnosti. Nastal čas na zmenu.

Utváraj každou sekundou samú seba a staň sa takým človekom, akým chceš byť.

Preži veľkonočné dni v láske, v spokojnosti a hlavne podľa toho, po čom túži Tvoja duša.

„Zisti, kto si a staň sa tým.“ Dolly Barton

 

3. Nadhľad

Denne si v každej situácii, ktorá Ťa rozčúli, predstav svet z nadhľadu, z takej výšky ako by si sa pozerala na rozprávkový svet ľudí – aby si videla, že aj ten chaos má svoj poriadok.

Stále sa udržiavaj pri tom, čo je dôležité – láska, vzťahy a vnútorná pohoda. 🙂 

krásny svet

 

Spojením týchto troch inšpirácií, vytvoríš nádherné prostredie okolo seba. Pred sviatkami, počas nich i po nich. Nenechaj svoje emócie unášať Ťa smerom k frustrácii, ale venuj energiu a pozornosť tomu, čo Ti robí radosť!

 

Nezabudni. Si zázračná bytosť.

Teraz môžeš smelo s novou ideou vykročiť do nádhernej atmosféry Veľkej noci. 😀 

Prajem Ti krásne prežitie veľkonočných dní!

 

Ďakujem za prečítanie tohto článku!


„Motivujem ženy, aby boli samé sebou a šťastné, a viedli plnohodnotný život. Pre tento cieľ som vytvorila Červený stan - online, v ktorom spájam esenciu ženstva s múdrosťou prírody a s pokrokom 21. storočia. Prinášam pohľad na svet inými očami, aby sme mohli znova žiť slobodne, z hĺbky svojej duše.“

Viac o tom, kto som, si môžeš prečítať tu »»»

Tu na Teba čaká Tvoj darček:

E-KNIHA ZDARMA

Prijmi sa ako žena. Slobodná žena.

  • Chceš si udržať svojho slobodného ducha po celý život?
  • Túžiš byť viac sama sebou?
  • Rada by si sa naladila na svoje vnútro a svoje ženstvo?

Stiahni si túto e-knihu

a vydaj sa na cestu svojej duše za slobodou.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.