Pozývam Ťa do Červeného stanu – online

Pred časom som si chcela splniť jeden môj sen. Ale nebola som si istá, či som naň pripravená…  No teraz viem, že už konečne som. 😉

Pred pár rokmi som venovala môj čas tomu, čo bolo podľa mňa v tej dobe najpotrebnejšie. Rozširovať v našej dnešnej, rýchlej spoločnosti antistresový a pomalší spôsob života. Úspešne. Dostala som nádherné správy od žien, ktoré boli nadšené z jednoduchého prístupu k práci so stresom v ich bežnom, každodennom živote.

Aj ja sama som prešla procesom, vďaka ktorému som stres ako taký, dokázala v pohode zvládať a oveľa pevnejšie ho spojiť aj s našou ženskou stránkou. A tak som zistila, že už som pripravená postúpiť o krok ďalej.

V januári roku 2019 som si splnila svoj veľký sen, o ktorý sa delím s Tebou aj s ostatnými ženami dodnes.

Mojím snom bolo:

Vniesť znova život do Červeného stanu, ktorý bol v minulosti častým, oddychovým miestom žien.

Prispôsobiť ho dnešným ženám a sprístupniť tak, aby bol neustále k dispozícii. Využívam moderné technológie a tvorím ho online. Aby doň mohla vstúpiť každá žena kdekoľvek na svete a kedykoľvek to bude potrebovať.

 

Červený stan v minulosti

Ženy kedysi chodievali do červeného stanu (t.j. do stanu, do samostatných izieb a do iných prístreší, ktoré boli vyhradené len pre ženy) oddychovať podľa potreby ich menštruačného cyklu a rodiť. Bolo to miesto, kde sa mohli uvoľniť telom, dušou a načerpať nové sily.

V kruhu žien si poskytovali vzájomnú podporu, riešili každodenné problémy, radili sa a maximálne rešpektovali procesy svojho tela: menštruáciu, tehotenstvo, únavu, ale aj to ako sa cítili psychicky. Dodávali si vzájomne silu. V červenom stane sa ozýval smiech aj plač. Privádzali tu na svet deti a starali sa o ne. Zaúčali mladé dievčatá životu, rôznym prácam, aj sexuálnym praktikám, a po generácie si predávali svoje príbehy, spomienky o živote, rady a tajomstvá o kráse a sile nášho ženstva.

 

Dnešný „Červený stan – online“

V dnešnom, celkom rýchlom, svete sa potrebujeme vrátiť k sebe samým, aby sme na seba nezabúdali a nežili vlastný život podľa cudzích predstáv, ale podľa tých svojich. Aby sme si ujasnili čo chceme, po čom túžime, pripomenuli si naše vlastné Ja a rozprúdili kreativitu. Aby sme neprežívali, ale žili. Tento stan je virtuálnym miestom, v ktorom sa môžeme všetky ženy spojiť i napriek diaľke či časovému posunu.

V tomto Červenom stane – online zachováme tradíciu ženského kruhu. Budem sa Ti preto na mojom webe, článkoch, v knihách či e-knihách prihovárať stále v ženskom rode a bude tvorený výhradne pre ženy.

Vnímam ako kľúčové, naučiť sa rozlišovať a poznať svoj vnútorný hlas – intuíciu a tiež rovnováhu. Preto si sem môžeš zájsť po dávku oddychu a najrozličnejšiej inšpirácie vždy, keď sa budeš potrebovať zrelaxovať a načerpať novú energiu. A to kedykoľvek chceš a potrebuješ.

 

Čo v Červenom stane – online, teda na tomto webe, nájdeš:

…a mnoho iného

 

Nie je dôležité, či sme mladučké ženy, dcéry, mamy, tety, babky, bohaté či chudobné… všetky sme si rovné. Ale je dôležité, vzájomne sa tolerovať, podporovať a vedieť oceniť hodnotu každej z nás s jej osobnou múdrosťou, vtipom, talentom a životnou energiou.

Podeľme sa spolu o príjemné aj nepríjemné veci zo života, o problémy a riešenia na nich, ale aj o radosť, pohodu a smiech.

Myšlienka Červeného stanu je nadčasová. Vznikla asi pred tisíckami rokov, ale je stále aktuálna. Teším sa, že sa jej môžem venovať a priniesť tak do nášho súčastného, moderného sveta a aj ženám do budúcnosti oveľa viac pohody a smiechu.

Táto myšlienka vytvoriť Červený stan v ONLINE-forme, mi skrsla na základe prečítania rovnomennej knihy Červený stan od americko-židovskej spisovateľky Anity Diamant. K tomu ju ešte viac posilnil moment, keď som zažila ticho a kľud púšte. Zostala som očarená a práve tam som vnímala samú seba úplne intuitívne.

 

Čo sa stalo s mojim bývalým projektom „Antistresový život“?

Americká psychoterapeutka Alexandra Pope povedala: 

„Stres stojí za mnohými zdravotnými problémami. Zvlášť za tými, ktoré sú spojené s menštruáciou. Menštruačný cyklus je systém veľmi citlivý na stres.“

Keďže stres silne ovplyvňuje náš život a menštruačný cyklus, tak projekt Antistresový život zostáva aj naďalej k dispozícii, len v inej podobe:

  • K dispozícii je v tomto zákutí Červeného stanu, ktorý obsahuje všetko, čo som doteraz na danú tému vytvorila.
  • Témam stresu sa budeme venovať aj naďalej. Pretože práve antistresový -pohodový spôsob života nám pomáha zvládať zhon a tlak okolitého sveta. A to je potrebné a nápomocné pre nastolenie nášho vnútorného pokoja a bezbolestnej menštruácie.

 

Pre lepšiu predstavu…

Ak máš záujem, môžeš si prečítať knihu alebo pozrieť film ČERVENÝ STAN. Získaš tak lepšiu predstavu o mojej idee a sne, ktorý chcem vytvoriť a o ktorý, sa chcem deliť s Tebou i so všetkými ostatnými ženami.

Kniha:

 

Sme ženy, každá so svojimi vlastnými emóciami, rozumom a túžbami, silou a múdrosťou. Vykašlime sa na tzv. žabo-myšie vojny a venujme si viac pochopenia, podpory a pomoci.

 

ČERVENÝ STAN sa vracia. ONLINE.

Pre všetky ženy, ktoré sa chcú cítiť a byť slobodné.

„Staň sa slobodnou ženou, osloboď sa od zhonu, bolestivej minulosti a stresu
a vráť sa k prirodzenému, pokojnému, cyklickému životu.
V tomto Ťa bude neustále podporovať online atmosféra Červeného stanu."
Veronika Šimkozakladateľka Červeného stanu - online

Ďakujem za prečítanie tohto článku!


„Motivujem ženy, aby boli samé sebou a šťastné, a viedli plnohodnotný život. Pre tento cieľ som vytvorila Červený stan - online, v ktorom spájam esenciu ženstva s múdrosťou prírody a s pokrokom 21. storočia. Prinášam pohľad na svet inými očami, aby sme mohli znova žiť slobodne, z hĺbky svojej duše.“

Viac o tom, kto som, si môžeš prečítať tu »»»

Tu na Teba čaká Tvoj darček:

E-KNIHA ZDARMA

Prijmi sa ako žena. Slobodná žena.

  • Chceš si udržať svojho slobodného ducha po celý život?
  • Túžiš byť viac sama sebou?
  • Rada by si sa naladila na svoje vnútro a svoje ženstvo?

Stiahni si túto e-knihu

a vydaj sa na cestu svojej duše za slobodou.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.