Od stresu k pohode

Od stresu k pohode

Už nechceš byť tak unavená?

Už nechceš byť vystresovaná?

Už nemáš chuť sa len tak potácať životom?

Povedz si: STAČILO!

A, čo s tým teraz?

Ako tento problém vyriešiš???

Stres je nepochybne osobným problémom každej z nás.

Iba sa s ním každá žena stretáva v inej forme a v inej miere.

 

Ako je zvykom bojovať proti únave a stresu?

No predsa udržať sa v chode. To zahŕňa pitie kávy, energy drinkov, fajčenie cigariet, pojedanie sladkostí, koláčov a v prípade zúfalstva a vyčerpania aj nadmerné užívanie alkoholu. Žiaľ, stále je tomu tak u väčšiny ľudí. Zlozvyky sa totiž ťažko menia a veď hlavné je, doplniť palivo a stihnúť vybaviť čo najviac záležitostí.

K čomu však takýto životný štýl smeruje? K ešte väčšiemu vypätiu síl, k trvalej nespokojnosti, k závislosti na alkohole, cigaretách, a dokonca aj k závislosti na negatívnom strese (distres). A mnohokrát človek vyhorí a už nie je schopný sa znova postaviť.

„Nenaťahuj motúzok dovtedy, kým sa neroztrhne.” Ľudové príslovie

 

Keď je to také zlé, prečo potom vôbec existuje stres?

Stresová reakcia slúžila a slúži k zachovaniu života a dobrého zdravia. Lenže to fungovalo ideálne v dobách, keď sme si stres dokázali dostatočne vykompenzovať vybitím nahromadenej energie. Dnes ju však v sebe iba hromadíme a čudujeme sa, kam to speje. Je dôležité stres spoznať čo najdôkladnejšie, aby sme vedeli čomu čelíme a naučili sa, ako s ním pracovať. 

 

Prečo kedysi stres ľuďom nevadil a dnes sa z neho rúcame?

 

Je stres škodlivý?

Stres sám o sebe škodlivý nie je. Pretože je to úplne normálna súčasť života a nášho organizmu. Je to základná reakcia nášho tela na najrôznejšie podnety.

Dlhodobý a negatívny stres však škodlivý už je. Rovnako, ako alkoholizmus alebo prílišné prejedanie sa.

Spôsobuje psychické problémy: depresia, ADHD, náladovosť, nervozita, atď. A aj fyzické problémy: môže spôsobiť srdcové ťažkosti, vznik cukrovky, rakoviny a mnoho ďalších chorôb. Celkovo zhoršuje zdravotný stav človeka. U žien môže spôsobiť aj problémy s otehotnením a nepríjemne zasiahnuť menštruačný cyklus. Ťažkosti ale neobchádzajú ani mužov, či deti.

Čo s tým?

Ak sa nám podarí dodať si novú energiu správny spôsobom, upokojiť sa a zvýšiť odolnosť voči stresu, tak sa môžeme zo života tešiť omnoho viac, ako si vieme pod tlakom, ktorý neustále prežívame, predstaviť. To sa dá postupne krok po kroku zvládnuť:

  1. Prekonať chronický stres.
  2. Naučiť sa pracovať so stresom. Minimalizovať negatívny stres a využívať kvality pozitívneho stresu.
  3. Prejsť od stresu k pohode. A svoju zdravú, životnú rovnováhu si starostlivo a pravidelne udržiavať.

Ako na to, sa dozvieš v Balíčku e-kníh o strese, ktorý som vytvorila. Je to prvá pomoc pre všetky vystresované ženy, ktoré už dávno necítili pokoj a ktoré sa snažia vo svojom živote niečo zmeniť, no každá ich snaha vyjde navnivoč, pretože stále upadajú do späť do starých zlozvykov, nespokojnosti a zúfalstva.

„Keď už nevieš, ako s tým žiť… Skús postupovať po malých krokoch… Čo potrebuješ, aby si zvládla dnešný deň?“ inšpirácia z filmu NEZAPOMEŇ NA LÁSKU, romantický film, drama v réžii: Jeffa Blecknera.

Pozitívne správy:

Dobrá správa č.1: Ak si s chronickým a negativným stresom poradíme, zlepšia sa nám aj vzťahy. Ako to? V strese totiž reagujeme nepríjemne, impulzívne a nepriateľsky. A čím sa lepšie cítime my samé, tým sme príjemnejšie pre naše okolie.

Dobrá správa č.2: Či už si šťastná, rozjarená alebo vytočená, znechutená a rozzúrená = je to stále PREJAV ŽIVOTA. A mnohokrát za zachovanie života vďačíme, aj nášmu vnútornému procesu „stresu“ (pokiaľ funguje v zdravej miere a nevyčerpali sme sa úplne).

 

Pomôcky pri zvládaní nepríjemného stresu

Prečítaj si tieto moje články:

 

Využi ďalšie veci, ktoré Ti pomôžu zvládať stres:

Pozri si 14 tipov, ako si môžeš rozšíriť obzory, vyskúšať niečo nové, obmedziť stres a zvýšiť kvalitu svojho života. A to všetko, vďaka ľahko dostupným informáciám na internete a výhodám online sveta. Nájdeš ich tu:

 14 tajomstiev života bez stresu

Pokiaľ by Ťa zaujímala problematika stresu hlbšie, odporúčam Ti, prečítať  si knihu:

Stres života od Hansa Selyeho

 

Prejdi od stresu k pohode

Pokiaľ žijeme svoj život v nepokoji, a to práve kvôli stresu, nie sme napojené na svoje vnútorné ja a ani ešte nie sme pripravené, riešiť bolestivé, ženské záležitosti do hĺbky. Nemôžeme žiť skutočne plnohodnotný život, lebo nám uteká jeho krása, zmysel a čarovnosť. Práve preto je potrebné, aby sme najprv spomalili a nastolili vo svojom živote rovnováhu.

 

 

„Je to môj život, môj príbeh, moja kniha. A už nedovolím nikomu inému, aby ju písal. Ani sa nebudem ospravedlňovať za úpravy, ktoré urobím.“ Steve Maraboli

Téme stresu sa tu a tam budeme v Červenom stane – online venovať ďalej a príležitostne sa k nej vrátime, pretože v našom živote je skutočne dôležité, aby sme si dokázali zachovať pokoj a harmóniu.

K dispozícii máš stále zákutie Červeného stanu – online ZAČNI ZNOVA ŽIŤ, ktoré Ti pomôže zlepšiť vlastný život a zároveň sa problematike stresu z času na čas vyjadrím v príspevkoch na FB stránke Červený stan online, alebo Ti rovno poskytnem ďalšie tipy, ako zvládať stres, zvýšiť svoju odolnosť voči nemu a ako je možné využiť pozitívny stres (eustres) vo svoj prospech v podobnom článku ako je tento.

Aby si si stále vedela nájsť dostatočnú pomoc, tak obe formy stresu (distres, eustres) a tiež pohoda budú krásne prepletať naše aktivity a ženské témy, na ktoré sa v Červenom stane – online zameriame. 🙂

Od stresu k pohode

Odburávanie stresu a oddych pri Severnom mori – Niky z Červeného stanu online

Ďakujem za prečítanie tohto článku!


„Motivujem ženy, aby boli samé sebou a šťastné, a viedli plnohodnotný život. Pre tento cieľ som vytvorila Červený stan - online, v ktorom spájam esenciu ženstva s múdrosťou prírody a s pokrokom 21. storočia. Prinášam pohľad na svet inými očami, aby sme mohli znova žiť slobodne, z hĺbky svojej duše.“

Viac o tom, kto som, si môžeš prečítať tu »»»

Tu na Teba čaká Tvoj darček:

E-KNIHA ZDARMA

Prijmi sa ako žena. Slobodná žena.

  • Chceš si udržať svojho slobodného ducha po celý život?
  • Túžiš byť viac sama sebou?
  • Rada by si sa naladila na svoje vnútro a svoje ženstvo?

Stiahni si túto e-knihu

a vydaj sa na cestu svojej duše za slobodou.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.