Toto je možno najdôležitejšie zastavenie sa v Tvojom živote!

Ako si na tom so stresom?

Aký je Tvoj spôsob života?

Kedy si sa naposledy zamyslela nad tým, ako prežívaš obyčajný deň?

Urob to teraz. Aby som Ti to uľahčila…

…urobila som to aj ja. A budem tieto moje zamyslenia a uvedomenia s Tebou zdieľať. Verím, že Ťa tým inšpirujem a motivujem možno aj k najdôležitejšiemu zastaveniu sa v Tvojom živote. Prečítaj si tento článok, zisti ako sa to podarilo mne a potom sa do toho pusť sama a ak chceš pomôžem Ti. Pusťme sa do toho na princípe otázok a úprimných odpovedí.

 

Aký je môj dnešný spôsob života?

U mňa to vyzerá takto… Ráno sa po mojom kvalitnom spánku, ktorý je pre mňa veľmi dôležitý, prebúdzam oddýchnutá. Deň začínam v pokoji výživnými raňajkami a zeleným čajom. Vezmem si chvíľu pre seba, aby som sa upravila a cítila sa krásne.

Následne sa púšťam do ruchu nového dňa, so všetkými radosťami, povinnosťami a prácou, ktorá ma čaká. Baví ma to. Aktivity si vopred starostlivo plánujem a môj čas si efektívne organizujem.

Športujem, zlepšujem si kondíciu a môj zdravotný stav ma stále viac a viac teší. Využívam prírodné alternatívy, ako zvládnuť rôzne ťažkosti, aby som sa vyhla neustálemu príjmu chemikálií.

Aktívne pracujem so stresom a zvládam ho 1000 krát lepšie ako kedysi. Po večeroch milujem čítanie kníh a som vďačná za uplynulý deň.

 

Aký bol môj bývalý spôsob života?

 • Ráno som sa prebudila a hlavou mi hneď vírili myšlienky, čo všetko musím dnes stihnúť, čo potrebujem urobiť a radšej som zavrela oči, vypla budík a ani sa nepohla. Nebola som schopná vstať. Len aby sa ten chaos nezačal znova.
 • Raňajky? No áno, vždy som raňajkovala. Ale neviem, či sa o rýchle pripravenom jedle, nahádzanom do seba a zapitom vodou, aby to šlo ľahšie dolu krkom, dá hovoriť ako o raňajkách. Ponáhľala som sa. Veď ma čaká toľko dôležitých vecí….
 • Nestíhala som. Nestíhala som nikam. Dobehovala som do práce na poslednú chvíľu. Úlohy vybavovala tesne po termínoch. Platila účty s pokutami. 30 až 60 minút meškala na schôdzky. Dokonca aj rodina a priatelia na mňa museli stále čakať. Vždy som len niekam letela.

 • Bolela ma hlava? Vzala som si tabletku a makala ďalej. Bolelo ma koleno? Tabletka pomôže. Bolelo ma brucho? Tabletka. Mala som menštruačné ťažkosti? Tabletka. Lekári ma kŕmili tabletkami a ešte horšie. Dopovala som sa nimi sama.
 • Kolegyne z práce ma pozvali na párty. Ale, ako som tak doma neskôr stála pred skriňou a lamentovala nad tým, že mi nič nesedí a nemám čo na seba….zdvihla som mobil a slušne pozvanie odmietla. Bola som so sebou nespokojná. V ničom som sa sama sebe nepáčila.
 • Neustále hádky s mojím okolím ma ubíjali. Čo, do kelu, všetci odo mňa chcú? Môžem sa naklonovať a aj tak nebudem nikomu dosť dobrá.

 • Keď som konečne mala peknú chvíľu iba pre seba, stačila maličkosť, vytočila som sa a ďalšia katastrofa bola na svete.
 • Aj tá najmenšia záležitosť bola pre mňa obrovským problémom.
 • Po večeroch som bývala už taká unavená, že som sa ledva došúchala do postele. Ale hlava mi tak šrotovala a myšlienky sa nedali zastaviť, že som nedokázala zaspať.
 • Ďalší deň začínal ešte horšie, pretože som buď prebdela v hneve celú noc alebo som spala len pár hodín.

Takto sa to kedysi so mnou točilo. A keď som sa aj snažila niečo zmeniť, vždy som spadla do starých zabehaných koľají a vystresovala som sa znova. Nevedela som vyjsť z bludného kruhu. Ani som sa nenazdala a trpela som ťažkým chronickým stresom.

Pred niekoľkými rokmi na Silvestra som sa však zastavila. A rekapitulovala posledný rok. Bolo 8 hodín ráno. Chcela som ísť na prechádzku, ale bolo potrebné pripraviť toľko jedla, veď predsa sú sviatky. Musí byť všetko pripravené, ako sa patrí. Znova som bola na konci so silami, hodila som utierku na kuchynskú linku, odstavila pec, vypla rúru a nechala som to všetko tak.

Šla som do spálne, vybrala som si najteplejšie oblečenie, sadla do auta a odviezla som sa do prírody k jazerám. Prechádzala som sa okolo krásneho historického zámku a hlavou mi vírila jediná myšlienka.

 

Čo je toto, sakra, za život?

Toľko som sa snažila, toľko som na sebe pracovala, ale prečo? V tom čase som mala obdobie, kedy som pociťovala silnú potrebu, že musím byť dokonalou ženou, byť vždy užitočná, dobre vychádzať s okolím a nesmiem urobiť žiadnu chybu, aby som nestratila to, čo som si horko-ťažko sama v živote vybudovala.

No to, čo som skutočne potrebovala, bolo…

Mať sa rada! Vážiť si samú seba! A pracovať na sebe, kvôli sebe!

Toto uvedomenie dalo mojej ceste nové rozmery.  Bolo to súčasťou môjho osobného rozvoja. Od tejto chvíle sa všetko, čo som pre seba robievala a to, čo som sa učila, ešte umocnilo. Vďaka správnemu zámeru.

 

Ako zmeniť starý, neuspokojivý spôsob života na vysnívaný životný štýl?

Je potrebné, zavádzať vo svojom živote zmeny postupne, po malých kúskoch. Tak ako nie je možné naučiť sa plávať iba pri jednej návšteve plavárne, nie je možné poraziť stres za jeden deň. Je to proces. Aj u mňa to tak bolo.

…o mesiac neskôr, po tom zlomovom Silvestri:

Zažila som konečne pokojnú chvíľu. Počas ktorej, som cítila pokoj a užívala si, že sedím, pijem čaj, prosto som tu a nebesním sa. V tom sa mi otvorili oči a videla som aj to, v AKOM OBROVSKOM STRESE som dovtedy bola.

 💡 Niekedy máme klapky na očiach. Niekedy si to vážne neuvedomujeme. Niekedy fakt netušíme, že sme v bludnom kruhu stresu. Nevidíme to, že naše reakcie nie sú adekvátne situácii. A práve, keď nám niekto povie: „Si protivná!“, „Ideš neskoro!“, „Prestaň byť zbrklá!“, „Na Teba sa nedá spoľahnúť!“ alebo keď neustále hľadáš kľúče, mobil, stratené veci, zabúdaš, čo si komu sľúbila…… vtedy nadišiel najvyšší čas, zastaviť sa a a uvedomiť si, ako to vlastne práve žijeme.

…po čase

Som si mohla na otázku: „Čo je toto za život?“,

odpovedať: „Je to sakra dobrý život!“

…a ako je to dnes?

Tak, ako som to opísala v úvode článku. Dnes už obľubujem antistresový spôsob života. Vďaka všetkému čím som si prešla, tomu dobrému i tomu zlému, som vytvorila: Komplexný prístup k práci so stresom v bežnom živote ženy.

Posúvam to, čo som sa naučila k ďalším ženám.

 

Si na rade!

Dočítala si sa k záveru tohto článku, skvelé. Získala si inšpiráciu, ako je možné nahliadnuť na svoj život. Zastav sa a uvedom si, ako žiješ teraz a čo by si chcela zmeniť k lepšiemu.

Odpovedz si na tieto otázky:

 • Aký je Tvoj dnešný spôsob života?
 • Ako si predstavuješ svoj vysnívaný životný štýl?
 • Čo pre to, aby si žila podľa svojich predstáv, môžeš urobiť hneď teraz?

A prenes ich do praxe:

 • Vyber si 1 vec, ktorú začne začneš meniť od tejto chvíle a vykonávaj ju celý najbližší mesiac. Až si túto činnosť zapracuješ do života tak, že ju budeš robiť automaticky, vyber si ďalšiu a pokračuj v tom stále ďalej.

 

„Aj oceán tvoria milióny kvapiek v mori.
Každou malou zmenou, po ktorej túžiš a ktorú vykonáš, si buduješ lepší život. "
Veronika Šimkozakladateľka Červeného stanu - online

 

Ďakujem za prečítanie tohto článku!


„Motivujem ženy, aby boli samé sebou a šťastné, a viedli plnohodnotný život. Pre tento cieľ som vytvorila Červený stan - online, v ktorom spájam esenciu ženstva s múdrosťou prírody a s pokrokom 21. storočia. Prinášam pohľad na svet inými očami, aby sme mohli znova žiť slobodne, z hĺbky svojej duše.“

Viac o tom, kto som, si môžeš prečítať tu »»»

Tu na Teba čaká Tvoj darček:

E-KNIHA ZDARMA

Prijmi sa ako žena. Slobodná žena.

 • Chceš si udržať svojho slobodného ducha po celý život?
 • Túžiš byť viac sama sebou?
 • Rada by si sa naladila na svoje vnútro a svoje ženstvo?

Stiahni si túto e-knihu

a vydaj sa na cestu svojej duše za slobodou.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.