Viď nádhery zimy mojimi očami a inšpiruj sa │ MINIČLÁNOK

Zima je najchladnejšie a možno pre niektoré z nás najpochmúrnejšie obdobie roka, ale ja práve toto obdobie zbožňujem. Vidím v ňom toľko krásy, lásky a kúzla, že mi dokáže skoro vždy vyčariť úsmev na tvári. Keď pocítim prvý chladný vetrík, keď sa ochladí natoľko, že vydychujem paru, už to je prísľub úplnej premeny prírody.

V tomto článku Ti ukážem čaro zimy mojimi očami a posuniem Ti pár zimných inšpirácií na oddych a relax.

 

Usmievavé momenty v snehu a ľade

Možno sa mi to spája práve s detstvom, ale tieto momenty milujem, aj teraz keď už som veľká. 😉 😀 Pripomeň si ich aj Ty a dovoľ si mať znova detskú radosť z maličkostí:

 • Páči sa mi začiatok zimy, keď každé ráno vykuknem z okna, či už nasnežilo.
 • Milujem ten moment, keď človek zakričí „SNEŽÍ!“ 🙂 🙂 🙂
 • Stalo sa už aj to, že pred dvoma rokmi nasnežilo uprostred noci. A tak som vyburácala môjho muža z domu a šli sme o pol druhej v noci stavať snehuliaka. (V oblasti kde žijeme, sa sneh dlho neudrží, takže som to musela využiť.) 😀
 • Zasa v krajinách, kde je naozaj chladno, mráz každé ráno prenádherne namaľuje okná. Je to ako v ruskej rozprávke.
 • Keď sme deti, napádajú nás hlúposti a niekedy aj keď sme starší. Niečo ako, ťukať do cencúľov visiacich zo strechy, až kým nespadnú.
 • Korčuľovanie na ľade je aktivita, ktorej nemám nikdy dosť. Ale priznám sa, dlho som nebola na klzisku, preto sa teším, kedy sa mi to najbližšie podarí. Aj to môže byť istý druh – plnenia si svojich snov.
 • Sánkovanie.
 • Guľovačka.
 • Stavanie veľkých snehových bunkrov.
 • Zimné, zasnežené alebo hmlisté chladné prechádzky. Keď vidíme široko navôkol seba, pretože stromy stratili svoje listy a neotravujú nás žiadne komáre, ani nehrozí uštipnutie hadom niekde na lúke, či hlboko v lese.
 • Môžeme stretnúť divé zvieratá častejšie, pretože chodia bližšie za napájadlami.
 • A v prírode sa nám naskytnú zaujímavé pohľady, perfektné na fotografovanie.
 • Mám rada – prísť domov totálne uzimená, skrehnutá, ale vysmiata od ucha k uchu. Nacapím sa na radiátor alebo najbližšie teplé miesto, rozmrazím sa a na to si dám príjemný teplý čaj.

 

Dovoľujem si oddychový režim spolu so zimou. Rešpektujem prirodzený cyklus. Skús to aj Ty.

ZIMA (4. časť ročného cyklu prírody) – Celá krajina oddychuje zaslúženým odpočinkom.

Žena v 4. fáze – menštruačnej (relaxačnej, archetyp vedmy, prirovnanie zima) – Toto je obdobie, keď životná energia klesá na minimum. Žena je unavená, potrebuje byť sama a v pokoji si oddýchnuť. Načerpáva nové sily, aby mohla ďalší mesiac prežiť znova naplno. Počas menštruačných dní dokáže svoj život a svoje ženstvo vnímať oveľa intenzívnejšie a v hlbšom zmysle.

Ak si ešte nepočula o ženskej cyklickosti, spoznaj túto svoju silnú ženskú vlastnosť »»»

 

Kompletne sa zrelaxuj

Oddýchnuť sa dá mnohými spôsobmi. V zime by bola pre niekoho ideálna chata s lyžovačkou vysoko v horách a pre kohosi iného zasa odlet do teplých krajín. Ak však máš chuť zostať doma, začnime v malom.

Chceš sa zrelaxovať bez vynaloženia ďalších síl, bez vysokých finančných nákladov a bez dochádzania niekoľkých kilometrov za oddychom? V tomto článku nájdeš hneď niekoľko tipov, ako sa môžeš prepnúť do oddychového režimu z pohodlia svojho domova. Vyskúšaj ich a vyber si, čo Ťa láka.

 

Poteš sa inšpiračnými obrázkami

Ďalšiu dávku motivácie a podporných citátov som pre teba pripravila v podobe inšpiračných obrázkov v zimnom zákutí nášho Červeného stanu »»»

 

Oddýchni si pri 📽 VIDEU „Rozprávková zima“

Uvar si čaj, kávu alebo horúcu čokoládu, pohodlne sa usaď a venuj si 16 relaxačných minút pri tomto videu. Jednoducho sa na chvíľku vypni z každodenných starostí a kolotoča.

Prajem Ti príjemný oddych. 🙂

 

Ďakujem za prečítanie tohto článku!


„Motivujem ženy, aby boli samé sebou a šťastné, a viedli plnohodnotný život. Pre tento cieľ som vytvorila Červený stan - online, v ktorom spájam esenciu ženstva s múdrosťou prírody a s pokrokom 21. storočia. Prinášam pohľad na svet inými očami, aby sme mohli znova žiť slobodne, z hĺbky svojej duše.“

Viac o tom, kto som, si môžeš prečítať tu »»»

Tu na Teba čaká Tvoj darček:

E-KNIHA ZDARMA

Prijmi sa ako žena. Slobodná žena.

 • Chceš si udržať svojho slobodného ducha po celý život?
 • Túžiš byť viac sama sebou?
 • Rada by si sa naladila na svoje vnútro a svoje ženstvo?

Stiahni si túto e-knihu

a vydaj sa na cestu svojej duše za slobodou.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.