Niky z Červeného stanu - online

Chcela som konečne cítiť, že žijem /MOJA MINULOSŤ 3. časť/

Najprv som sa nechala viesť tam, kam ma zavial vietor života. Až neskôr som pochopila, že som skutočne tvorca svojej reality a myšlienky, ktoré som dovtedy vnímala iba ako „milé mottá múdrych ľudí“, mi začali dávať zmysel. Každá bunka v mojom tele sa prebudila a ja som začala cítiť život ako nikdy predtým.

„Všetko, čo si v nasledujúcich riadkoch prečítaš, je vyjadrením
môjho osobného vnímania sveta a situácií, ktoré sa stali. Takto som to žila a cítila ja.
Nechávam na Tebe, aký názor si na to vytvoríš a či to s Tebou zarezonuje.
Vkladám do týchto slov svoju otvorenosť, úprimnosť, silu a lásku."

Veronika Šimkozakladateľka Červeného stanu - online

 

Tento článok je 3. časťou mojej osobnej spovede, ktorá sa skladá z troch za sebou nasledujúcich článkov. Predchádzajúce časti si môžeš prečítať tu: TRILÓGIA ČLÁNKOV.

Píšem to preto, aby si Ty, milá čitateľka, vedela, kto k Tebe píše. Čím som si prešla, prečo som napísala e-knihy o strese a čo ma viedlo k vytvoreniu Červeného stanu – online pre ženy. Článok je písaný veľmi jemne a stručne, aby bol čo najľahšie čitateľný. 

 

V predchádzajúcich častiach si si mohla prečítať, prečo som opustila svoj rodný kraj, ako som strávila krásny (aj keď ťažký) čas v rakúskych Alpách a tiež to, že som plánovala nastúpiť do novej práce. Lenže nakoniec som sa do Tirolska viac nevrátila a nezostala som ani v mojom rodnom kraji.

Čo sa teda stalo?

Začala som si užívať

Mesačná prestávka mi urobila veľmi dobre. Urobila som si mnoho výletov v Tirolsku a v Alpách, kde som zostala tak dlho, ako sa ešte dalo.

Po návrate na Slovensko som odignorovala každého, pri kom som sa necítila dobre a svoj čas som venovala ľuďom, s ktorými sme si boli skutočne blízki. Neváhala som precestovať celé Slovensko, len aby som tie osôbky videla a strávila s nimi čas. Bolo to veľmi vzácne a obohacujúce.

Začítala som sa do kníh, športovala som, tancovala a venovala som ten čas sama sebe. Chcela som konečne cítiť, že žijem a mať sa dobre. Splnilo sa mi to.

Dovolila som si absolútne VOĽNO od všetkých povinností, starostí, smútku, bolesti a hnevu. Nahodila som úsmev a čoskoro som sa smiala z najhlbšieho vnútra svojej duše.

Dovoliť si „vypnúť“ je niekedy ohromne liečivé.

Okrem toho som si urobila niekoľko-týždňový oslobodzujúci pobyt pri mori, v Chorvátsku, kde som jednoducho „bola“. Ráno som vstala, zašla som si zabehať, šla po čerstvé pečivo a chodievala som plávať a relaxovať na pláž.

Pochutnávala som si na rôznych miestnych špecialitách, spoznávala okolie a blúdila sem a tam, kde sa mi páčilo.

Nechala som svoje myšlienky lietať kam sa im zachcelo. Ukladala som si a spracovávala vo svojej mysli udalosti z predchádzajúcich rokov.  Podvedome som si liečila svoje staré rany na duši láskou, ktorú som vysielala sama k sebe. Uvažovala som nad tým, kde som, kam smerujem a po čom túžim. Uvoľnila som sa.

 

A ozvalo sa aj moje srdce ♥

Spoznala som muža, do ktorého som sa zamilovala. Bol to pocit, ktorý spájal moju intuíciu, s chémiou, s fyzickou príťažlivosťou, so zdravým rozumom, s hlbokými citmi, ale zároveň aj s plným vedomím. Dovolila som si nasledovať hlas svojho vnútra a nepozerala na nič, čo by som mala, alebo nemala robiť, alebo čo sa patrí, či nesmie. Pravidlá pre mňa prestali existovať, pretože som nasledovala najvyšší zákon a najdôležitejší hlas. Hlas duše.

Zrušila som novú dohodnutú prácu v Rakúsku a skúsila som sa vrátiť na istý čas na Slovensko. Chcela som tu žiť so svojím priateľom (teraz už manželom). Lenže život netvorí iba láska. Je to aj mnoho ďalších oblastí. A napriek tomu, že som vo vzťahu bola šťastná, necítila som sa tu doma. Moja radosť zmizla, akoby nikdy neexistovala.

Zažívala som neustály strach, mysľou mi blúdili staré zaužívané, ale nefunkčné programy, bola som stále viac nepokojná a nedokázala som byť sama sebou. Vrátila som sa do starých koľají a vedela som, že tu neviem a nechcem zostať. Naše krásne Slovensko ako krajinu milujem, ale staré rany na duši sa mi nehojili tak rýchlo, ako by som si želala. Po niekoľkých mesiacoch to prestávalo byť pre mňa únosné a začala som mať veľké problémy so spánkom a so zdravím. Ťahalo ma to odísť na iné miesto vo svete.

Mala som šťastie. Môjho muža to do zahraničia ťahalo tiež. Takže sme si aktívne začali zisťovať podmienky života v rôznych krajinách. Zvažovali naše finančné, jazykové a iné možnosti. Dali sme si na tom záležať.

Znova som počúvla hlas svojej duše a vydala som sa v ústrety môjmu novému, spoločnému životu s manželom, v Holandsku. V krajine tulipánov, bicyklov a veterných mlynov. Bolo to trvalé rozhodnutie.

 

I keď to znie ako krásna idylka, v realite to vyzeralo trochu inak. 😮

Zdolávala som jednu skúšku života za druhou. Šla som za svojím snom, ale bola to ťažká cesta. Hneď od začiatku som sa pasovala s hromadou problémov. Jeden ešte nebol vyriešený a už prišiel ďalší. Toto obdobie trvalo asi dva roky.

Za tieto dva roky sme obaja vystriedali rôzne zamestnania a sťahovali sme sa, až sme zakotvili v Nemecku. Zápasili sme s mnohými zdravotnými ťažkosťami. Kvôli môjmu úrazu kolena som pol roka nemohla poriadne chodiť. Dostala som šok elektrickým prúdom. Trápili ma ženské a hormonálne problémy. Bola som na dvoch operáciách.

K tomu došlo k ťažkému zraneniu môjho drahého v práci, z ktorého sa našťastie vyliečil. A to nepočítam následky autonehody, ktorú sme zažili pred odchodom do zahraničia a ktorých dôsledky sa prejavili až neskôr. Zo všetkého najlepšie som v týchto neznámych krajinách (v Nemecku a v Holandsku) spoznala nemocnice, zdravotnícky a, žiaľ, aj právny systém.

Bolo to ako nekonečná cesta ťažkostí, ktorá nás najprv ohromne fyzicky aj psychicky zničila a následne o to viac posilnila. Vtedy som to však tak nevnímala. 

 

Neznášala som svoje emócie a myšlienky

Čelila som ťažkostiam, ktoré nemali konca a stále viedli k ďalším katastrofám, krízam vo vzťahu, finančným, zdravotným problémom a tak ďalej. Ale to nebolo to najhoršie. Pre mňa bolo najťažšie to, že som ešte nemala spracované negatívne zážitky svojej minulosti a už som potrebovala riešiť nové. Zasekla som sa. 

Deň čo deň ma prenasledovali spomienky na to, čo sa stalo pred pár rokmi. Boli tu otázky, ktoré si žiadali vysvetlenie. Lenže mne sa žiadne odpovede nedostávali. A taktiež som mala veľké obavy z budúcnosti. Hlava mi šrotovala. Riešila som aktuálne problémy, bolestivé spomienky a strachy z budúcnosti. Už som ďalej nevládala.

 

Zosypala som sa fyzicky aj psychicky…

 • dlhé roky som mala nočné mory, z ktorých som kričala a kopala
 • trápil ma zlý spánok, alebo som nespala vôbec
 • pociťovala som kŕče v žalúdku (kvôli strachu, hnevu či nervozite), bolela ma hlava a neskutočne mi vypadávali vlasy
 • nemala som chuť do jedla
 • často sa mi veľmi ťažko dýchalo
 • lepili sa na mňa rôzne choroby - mala som slabý imunitný systém
 • bola som podráždená a reagovala som prehnane
 • začala som častejšie prepadávať panike a vystresovala ma každá hlúposť
 • nič som nestíhala, bola som neustále v strehu, v strese a nepokojná
 • utrpel celý môj menštruačný cyklus a zbláznili sa mi hormóny
 • časom som už nemala ani silu vstať ráno z postele, nemala som o nič záujem, bola som absolútne bez energie
 • svet som videla čierny a v ničom som nevidela zmysel
 • nenávidela som samú seba

Vyhorela som a dostala som sa do chronického stresu. Na nové situácie som reagovala podľa skúseností z minulosti a v tom som robila obrovskú chybu. Dlho mi trvalo, kým som si ju uvedomila.

Vedela som, že niečo musím zmeniť, aby to so mnou neskončilo zle.

 

Odrazila som sa od dna…

ANI NEVIEM AKO – či mám taký silný pud sebazáchovy 😉 či som ako burina, čo len tak nevyhynie, 😉 alebo či moje svetielko duše je také silné, že len tak jednoducho nevyhasne.

Jedného dňa som sa rozhodla, že si vybudujem nový život. Povedala som si, že keď som pred rokmi zvládla ťažkú životnú krízu, zvládnem to znova. Odhodlala som sa, nechala som svoju minulosť za sebou a už ma nič nezastavilo vo vytváraní nového života.

 • Pracovala som sama na sebe každý deň. Venovala som sa osobnému rozvoju. Učila som sa inak myslieť.
 • Našla som svoj nový, bezpečný domov a zamilovala som si ho. 
 • Založila som si vlastnú lekársku správu. Riešila som svoje zdravotné problémy postupne jeden po druhom. Našla som lekárov a alternatívne metódy, ktoré mi pomohli.
 • Naučila som sa pracovať so stresom a udržiavať si vnútornú rovnováhu.
 • Spoznala som, čo je to sebaláska, aké sú to zdravé vzťahy a naučila som sa vnímať svoju krásu.
 • Prijala som iný prístup k práci. Práca nemá byť len zdroj peňazí, ale aj šťastia, spokojnosti a súčasť života, ktorá nás baví.
 • Dopriala som si poriadnu dávku lásky voči môjmu životu. Pochopila som, že si zaslúžim byť šťastná. A že hodnota človeka je nesmierne vysoká.
 • Znova som nachádzala radosti života aj v každej maličkosti.

Vybudovala som si svoje vlastné pevné základy kvalitnejšieho života bez stresu, rozširovala som ich a pokračujem v tom doteraz.

 

Môj život nabral nový kurz 🙂

Začala som sa viac usmievať a do života mi začali prichádzať nové príležitosti. Bola som ako vymenená. A táto pozitívna energia mi už zostala. Naučila som sa, že sa musím o svoj vnútorný pokoj pravidelne starať, inak ho môžem veľmi rýchlo stratiť. A tak som pokračovala v budovaní a „údržbe“ svojho života ďalej.

Ukončila som mnoho starých záležitostí, vzťahov aj trápení. Vytvorila som si priestor na príchod niečoho nového, lepšieho. A ono to aj prišlo.

Začala som tráviť mnoho času v prírode a žiť v súlade s jej cyklom. Bližšie som sa zoznámila s menštruačným cyklom a začala som si vážiť to, že som žena. Spoznala som naozaj skvelých priateľov a ženy, s ktorými sa vieme na seba perfektne naladiť. Venujem sa meditáciám, imagináciam, mantrám a autohypnóze. Spoznala som úžasnú silu akupunktúry, liečivú silu vody, byliniek a tiež dotyku. Pochopila som ako veľmi je pre mňa dôležitá sloboda mojej duše.

V mojom živote sa začali diať zázraky.

 

Kým som dnes?

V prvom rade som sama sebou a vážim si všetko, čím som si v minulosti prešla. Doviedlo ma to až k tomu, kým som dnes. Posilnilo ma to a dalo mi možnosť skúmať nepoznané.

Naučila som sa hlbokej úcte voči živej bytosti, voči ľudskej duši, voči sebe samej. Tiež som sa naučila zodpovednosti. Rozhodla som sa, že budem rozdávať svoju silu, túžbu a svoju lásku k životu a ženstvu ďalej ostatným ženám.

Aj preto som založila Červený stan – ONLINE.

Okrem toho, dnes už som šťastná žena, manželka a s radosťou poviem – aj príležitostná cestovateľka. Starám sa o teplo domova a tiež o môjho štvornohého parťáka, psíka, fenku Akita Inu.

Nie, nie je všetko ružové. Aj dnes sa nájdu problémy, ťažkosti, bolesti. Nebudem klamať – stále ich mám dosť.  A čím viac na sebe pracujem, tým viac skrytých ťažkostí nachádzam. No rozdiel je v tom, že to, čo by ma kedysi sužovalo dlhé mesiace a možno aj položilo, dokážem dnes vyriešiť na vnútornej úrovni za oveľa kratší čas. Zmenila som svoj prístup a tým aj konanie.

Dnes už viem, že záleží len a len na mne, kto som a kým sa stanem. Vedome si postupne utváram svoj život a svoju budúcnosť. Už mi nevadí, že to ide pomaly. Na plnení svojich snov pracujem pomaly a stabilne, a teším sa z toho, čo mám už teraz.

Túžim Ťa každým písmenom povzbudiť, aby si sa nikdy v živote nevzdávala.

Som šťastná, že som dokázala napísať trilógiu článkov mojej osobnej spovede, mojej minulosti. Že som odhalila to zlé, to ťažké, aj to dobré. Pretože práve tým, že sa s Tebou otvorene podelím, Ťa môžem povzbudiť.

 

KONIEC …je nový začiatok

Toto je koniec trilógie mojej osobnej spovede a zároveň začiatok niečoho nového.

Prajem si, aby to bol začiatok cesty za absolútnou slobodou každej ženskej duše, ktorá po tom túži. Preto Ťa pozývam, aby si sa ku mne pridala a začala žiť život nplno. 

 


Ďakujem za prečítanie tohto článku!


„Som motivátorka a podporovateľka žien v tom, aby boli skutočne samé sebou.

Venujem sa ženským témam a cítim silné prepojenie s ostatnými ženami. Preto som nadviazala na tradíciu starú tisícky rokov a preniesla ju do dnešného moderného sveta: vytvorila som tento Červený stan - online.

Pomáham ženám, oslobodiť sa od zhonu a stresu a vrátiť sa k prirodzenému, pokojnému, cyklickému životu. Prinášam im pohľad na svet inými očami, aby mohli znova žiť slobodne z hĺbky svojej duše.“

Môj príbeh si môžeš prečítať tu »»»

Tu na Teba čaká Tvoj darček:

E-KNIHA ZDARMA

Prijmi sa ako žena. Slobodná žena.

 • Chceš si udržať svojho slobodného ducha po celý život?
 • Túžiš byť viac sama sebou?
 • Rada by si sa naladila na svoje vnútro a svoje ženstvo?

Stiahni si túto e-knihu

a vydaj sa na cestu svojej duše za slobodou.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.

 • INFO k článku

   Ak radšej počúvaš ako čítaš, audio-nahrávky mojich blogových článkov nájdeš aj »»» v AUDIO-Blogu.

 • Darček pre Teba:

  E-KNIHA: Prijmi sa ako žena. Slobodná žena. 

  Stiahni si túto e-knihu ZDARMA a vydaj sa na cestu svojej duše za slobodou.

 • Najnovšie články
 • Poď na Facebook :)
 • Sleduj na Instagrame…
 • Pridaj sa ku mne na Pintereste :)
 • Prečítaj si knihu: