„Motivujem ženy, aby boli samé sebou a viedli plnohodnotný život.

Pre tento cieľ som vytvorila Červený stan - online, v ktorom spájam esenciu ženstva s múdrosťou prírody a s pokrokom 21. storočia.

Prinášam pohľad na svet inými očami, aby sme mohli znova žiť slobodne, z hĺbky svojej duše.”

Niky z Červeného stanu - online
Niky z Červeného stanu - online

Milujem život

Mysľou a dušou som slobodná, moderná žena. Žijem v súlade s prírodou a jej rytmom. Milujem svoj pokoj a témy spojené s našou ženskosťou.

Som e-spisovateľka, online podnikateľka, blogerka, manželka, aj príležitostná cestovateľka. Starám sa o teplo domova, rodinku a tiež o môjho štvornohého parťáka, fenku Akita Inu.

Obľubujem fyzický, spirituálny, aj virtuálny svet.

Každý deň sa snažím, využiť novú šancu, ktorú dostávam - žiť naplno, lepšie a bez stresu. Za svoj život som prevzala 100% zodpovednosť. Využívam reálne možnosti dneška, aby som sa stala lepším človekom zajtrajška.

 „Som Niky. Teší ma :D”

Niečo z mojej minulosti...

Čo mňa osobne priviedlo do Červeného stanu?

Ako jedenásťročná som sa vďaka mojej prvej menštruácii stala ženou. Lenže nikto ma ako dievča nezasvätil do tajomstiev, ktoré ženstvo ukrýva.

Vedela som, že to bude bolieť a že anatomicky sme proste takto stavané. 

Témy ako cyklus ženského tela, emócie, divokosť duše, krása, jemnosť a ďalšie vlastnosti neboli žiadané. Celkovo sa v spoločnosti cenili iné prednosti. 

A tak som začala menštruáciu nenávidieť, za moju ženskú stránku som sa hanbila a snažila som sa byť "správnym človekom, akým by som mala byť"


Niky z Červeného stanu - online

Nevyšlo to. 

Myslením, cítením, ideami, ani spôsobom života som nezapadala do noriem, ktoré stanovila miestna kultúra, náboženstvo a spoločnosť. Spôsobovalo mi to mnoho problémov, ťažkostí a nepochopenia.

Už som však viac nechcela ísť proti sebe a tak som chtiac-nechtiac odišla. Všetko som opustila a úplne sama som vycestovala do zahraničia.

Začala som spoznávať rôzne druhy myslenia, iné kultúry, zvyky, spôsob života, zaujímavých ľudí a to, v čo verili. 


V živote som sa posunula ďalej. Stretla som skvelého muža a po čase spoločného chodenia a zasnúbenia, som sa vydala.

Bola som šťastná, no strácala som sa v role "dobrej ženy". Zabúdala som na seba a skoro som sa stratila úplne.

To ma najprv položilo, ale neskôr povzbudilo k tomu, ešte hlbšie sa ponoriť do môjho osobného rozvoja.

Uvedomila som si aké veľké množstvo "nechcených vzorcov správania sa", si so sebou vláčim z mojej minulosti.

Počas týchto rokov som nazbierala aj mnoho ’skúsenosti′

s menštruačnými problémami a ich prekonávaním.

Po klikutí na text, sa otvorí detailnejší popis:

Počas menštruácie som nebola schopná fungovať.

Mala som ukrutné bolesti, kŕče, zvracala som, odpadávala som a bola som stále unavená. Zhoršovalo sa to. Dostávala som stále silnejšie lieky. Začalo to tabletkami. Keď prestali účinkovať, prešla som na silnejšie lieky v tekutej forme a stávalo sa, že ma môj muž musel odnášať do nemocnice, kde som dostávala injekčne podané analgetiká.

Onedlho ma začala trápiť aj bolestivá ovulácia.

Počas nej som mala tatiež silné bolesti, kŕče a krvácala som.

Cysty, endometrióza, zrasty.

Prešla som si ťažkosťami, ktoré spôsobujú cysty, tie našťastie zmizli samé. Dlho ma trápila endometrióza, od ktorej mi pomohol až laparoskopický zákrok. K tomu všetkému chirurg zistil, že kvôli nie veľmi vydarenej operácii slepého čreva z pred viac ako desiatich rokov som mala zrasty a tie spôsobovali najviac bolesti.

Moje zdravie sa čím ďalej tým viac oslabovalo.

Celkovo som bola náchylná k akýmkoľvek prechladeniam a zápalom. Zhoršil sa mi PMS a nepriaznivo to ovplyvňovalo aj ďalšie aspekty môjho života. Síce som sa to snažila priebežne riešiť s pomocou lekárov, no nakoniec prišli mesiace kedy som krvácala prerušovanie 20 dní z 30-tich. Bol to čas, kedy som už strácala zamestnania, kvôli častej práce neschopnosti. Dostavili sa hormonálne problémy a mnohé ďalšie komplikácie k tomu.

Skúšala som všetko.

Hľadala a menila som lekárov, až kým som nenašla chápavú a šikovnú gynekologičku, ktorá mi dosť pomohla. Ale ani jej sa nepodarilo vyriešiť všetko. Uzavrela to tak, že ma bude naďalej pozorovať, ale z lekárskeho hľadiska pre mňa nič viac urobiť nemôže. Vraj patrím k tej malej skupine žien, ktoré to proste tak majú. A môžno mi v budúcnosti pomôže pôrod. Krásne vyhliadky.

Dopad týchto ťažkostí na na mňa bol ťažký a bolestivý. K tomu emocionálne problémy v živote mi vyvolávali ďalšie zdravotné problémy a zničila som si žalúdok. Bol to začarovaný kruh. Spomínam ho aj v rôznych témach, ktoré v Červenom stane - online rozoberám a tiež aj v niektorých mojich e-knihách. Bola som unavená, zničená, znechutená a jednoducho úplne vyčerpaná.

Nenávidela som to - byť ženou. Bolo to pre mňa utrpenie. A v kombinácii so stresom, to bolo priam nezvládateľné. 

...práve toto ťažké obdobie ma zburcovalo

ku kompletnej celoživotnej zmene

Nevzdávala som sa. Skúšala som rôzne alternatívne metódy a ponorila sa do sveta žien iným spôsobom. 

PO FYZICKEJ STRÁNKE

Skúšala som mnohé prírodné, bylinkové metódy bez chémie. Zmenu stravy. Začala som sa venovať rôznym druhom športu, tancu a aj meditácii v pohybe.

Upravila som môj spánkový režim a učila som sa rešpektovať potreby môjho tela. 

Niky z Červeného stanu - online

Niky z Červeného stanu - online

PO PSYCHICKEJ STRÁNKE

Ešte aktívnejšie som sa venovala osobnému rozvoju, samovzdelávaniu, učila som sa od rôznych lektorov a absolvovala mnohé kurzy.

Skúsila som hypnózu, východnú medicínu, akupunktúru a denne som pracovala so stresom.

Vďaka neutíchajúcej, vnútornej sile ukrytej v hlbinách mojej duše som pokračovala stále ďalej.


Chodievala som do prírody, kde sa cítim vždy voľná a nachádzam tu stále novú energiu a pokoj. Dodnes tu denne strávim mimimálne hodinu môjho času.

Rada spoznávam stále nové a nové kúty sveta. Začala som žiť v súlade s prírodou.

Niky z Červeného stanu - online

Hľadala a postupne som náchádzala pravú cestu k sebe samej. Ako sa mať rada, ako si vážiť samú seba a svoju ženskosť. Ako byť duchom skutočne slobodná.

Spoznala som aj spôsob života v súlade s menštruačným cyklom, múdrosť našich predkov a kultúr z rôznych kútov sveta. V neposlednom rade aj môj obľúbený Červený stan.

Starostlivo som si vyberala, čo so mnou rezonuje a vnášala som to do môjho bežného života. 

Teraz už milujem svoju ženskosť a cítim silné prepojenie s ostatnými ženami.

Teraz som šťastná, vďačná a milujem to, že som žena. 

Dnes sa zo svojho menštruačného cyklu už teším. Už viem, že naše ženstvo v sebe skrýva omnoho, omnoho viac. Je to dar, ktorý sme dostali všetky ženy na svete. Počas mojej cesty som spoznala mnoho skvelých žien, s ktorými sme si vzájomne pomohli.

Ozvala sa vo mne potreba ženského kruhu. Prebudila sa vo mne silná ženská stránka a hlavne moja slobodná duša. A túžim sa o všetky zistenia, skúsenosti, rady, možnosti, techniky a metódy ako žiť plnohodnotný život, podeliť s ostatnými. Vytvorila som preto Červený stan v online forme, ktorý je nabitý rôznymi, zaujimavými informáciami zo sveta žien, aby sme sa tu všetky vedeli spojiť, vzájomne sa mohli podporovať a pomáhať si. 

Len ak budeme skutočne samé sebou, dokážeme vnímať ostatných ľudí a byť tu pre nich.

 

„Každá z nás si zaslúži nájsť a udržať si - svoje skutočné Ja, svoj vnútorný pokoj, šťastie a silu."


Denno-denne po tejto ceste kráčam a napredujem.

A Teba pozývam, aby si sa ku mne pridala v Červenom stane - online.