6 filmov pre pohladenie ženskej duše a ešte niečo za tým…

Zapnúť obľúbený film, vziať si bylinkový čaj, zababušiť sa do deky a pohodlne sa usalašiť. Asi každá z nás to má rada. 😀 Nedávno som surfovala internetom a pátrala po nejakom peknom filme. A povedala som si….

…že predtým než sa pustím do hľadania noviniek, si najprv pozriem moje obľúbené filmy. 😀 A ako tak som ich sledovala, skrsla mi myšlienka, že sa s Tebou o tento zoznam podelím. Možno si tiež rada urobíš filmový večer a nechce sa Ti zakaždým hľadať nejaký nový film.

Vybrala som hlavne taký tip žánru, ktorý pohladí ženskú dušu. A keďže obľubujem pozerať filmy s českým dabingom, uvádzam práve ich české názvy. Všetky filmy si vieš nájsť s CZ dabingom.

Sú to filmy, ktoré nie sú veľmi známe, ale som presvedčená o tom, že stojí za to, si ich pozrieť. Každý z nich nesie svoju vlastnú myšlienku, ktorou sa prihovára. Namiesto popisu filmu, zdieľam trailery. Pozri si ich, vnímaj svojou intuíciou a zvoľ si práve ten, ktorý Ťa osloví.

Takže filmová dávka romantiky Ťa čaká tu:

 1. ČERVENÝ STAN – natočený podľa knihy Anity Diamant, réžia: Roger Young

Tento film ma inšpiroval k myšlienke, vytvoriť Červený stan – online pre súčasné ženy.

 

2. JOY – natočený podľa knihy Annie Mumolo a David O.Russel, réžia: David O. Russell

Aj vďaka tomuto filmu sa rozhodujem prechádzať všetky prekážky, ktoré mi život vnesie do cesty a naozaj robiť to, čo ma baví. Tvoriť, písať a pomáhať ženám.

 

3. VODA PRO SLONY – natočený podľa knihy Sary Gruen, réžia: Francis Lawrence

Posolstvo tohto filmu mi pomáhalo zvládnuť chvíle, keď som zostala úplne sama a kráčať stále ďalej. Naučila som sa nachádzať v živote to, čo mi práve ponúka, tvorí lepšiu budúcnosť a veriť v to, že si zaslúžim a budem mať krásny život.

 

4. TALISMAN – natočený podľa knihy Nicholasa Sparksa, réžia: Scott Hicks

Aj ja som našla svojho anjela v mojej osobnej vojne. No dlho som sa nevedela uvoľniť. Film Talisman mi pripomenul, že niekedy sa proste musíme odovzdať osudu a tomu čo cítime. A tak som prestala všetko kontrolovať a nechala som sa voľne unášať.

 

5. NEZAPOMEŇ NA LÁSKU –  romantický film, drama, réžia: Jeff Bleckner

„Keď už nevieš, ako s tým žiť… Skús postupovať po malých krokoch… Čo potrebuješ, aby si zvládla dnešný deň?“ – túto myšlienku mi priniesol. A vďaka tomu som dokázala vybudovať efektívny KOMPLEXNÝ PRÍSTUP K PRÁCI SO STRESOM A S NAŠÍM ČASOM v bežnom živote, ktorý je založený práve na postupovaní v malých krokoch každý deň.

 

6. SURFAŘKA – natočený podľa knihy Bethany Hamilton, réžia: Sean McNamara

Bethany je mladá žena, ktorá žije na Hawaji a svojím príbehom oslovila aj mňa. Naučila som sa od nej 3 veci. Prvú – aj tie najhoršie situácie viem premeniť na niečo dobré. Tú druhú – všetko je dosiahnuteľné, ak chcem. A tretiu – aby som vždy bola sama sebou. 

 

Všetky tieto filmy mi pevne utkveli v pamäti a majú pre mňa špeciálny význam.

Dnešný článok nie je len o odporúčaní šiestich filmov, ale o tom aby sme videli, že lepší a kvalitnejší život si môžeme vybudovať rôznymi spôsobmi. A nech sa ocitneš v akejkoľvek situácii, vždy je to možné!

Inšpiráciu vieme nachádzať všade.

A ja Ti ju chcem prinášať čo najbližšie!

 

Ďakujem za prečítanie tohto článku!


„Motivujem ženy, aby boli samé sebou a šťastné, a viedli plnohodnotný život. Pre tento cieľ som vytvorila Červený stan - online, v ktorom spájam esenciu ženstva s múdrosťou prírody a s pokrokom 21. storočia. Prinášam pohľad na svet inými očami, aby sme mohli znova žiť slobodne, z hĺbky svojej duše.“

Viac o tom, kto som, si môžeš prečítať tu »»»

Tu na Teba čaká Tvoj darček:

E-KNIHA ZDARMA

Prijmi sa ako žena. Slobodná žena.

 • Chceš si udržať svojho slobodného ducha po celý život?
 • Túžiš byť viac sama sebou?
 • Rada by si sa naladila na svoje vnútro a svoje ženstvo?

Stiahni si túto e-knihu

a vydaj sa na cestu svojej duše za slobodou.

Komentáre
 1. Ani jeden jsem neviděla – díky za tipy! 🙂

  • Veronika Šimko píše:

   Rado sa stalo. 😀 Prajem príjemný oddych pri filmoch, Lucie!

   • Erich píše:

    Ďakujem za milé tipy, mám rád romantiku aj keď som chlap.
    Tiež ponúknem pár tipov.
    Muj tyden s Marilyn, Na divoké vlne, Bezva ženská na krku, Nebe existuje.
    Pekný deň prajem

    • Veronika Šimko píše:

     Supeeer, díky za tipy na ďalšie filmy Erich. Trošku som prekvapená, že Červený stan sledujú aj muži, ale milo. Teším sa. Film ‚Bezva ženská na krku‘ som videla je to suprový český film . A tie ostatné si určite pozriem. Pekný deň aj Tebe.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.