14 tajomstiev života bez stresu

Čo máme Ty, ja a ďalších viac ako 7 miliard ľudí na svete spoločné? Predsa túžbu po lepšom živote!

V tomto článku Ti odhalím 14 tajomstiev z mojej e-knihy „Pevné základy pre život bez stresu!“ (táto e-kniha je súčasťou väčšieho, komplexného BALÍČKA e-kníh o zvládaní stresu). Sú to tipy, ako si môžeš rozšíriť obzory, vyskúšať niečo nové a tým si zvýšiť kvalitu svojho života.

Vďaka nim znížiš vlnu stresu a nadobudneš väčší pokoj.

Z mnohých tipov, ktoré v e-knihe uvádzam, som vybrala práve tie, ktorým sa dokážeš priučiť vďaka výhodám online sveta:

 

1. Minimalizmus

Minimalizmus je umelecký a myšlienkový smer, ktorý sa v minulom storočí objavoval hlavne v umení, v maliarstve a v sochárstve. Postupne prešiel do architektúry, dizajnu, domácností, rôznych životných oblastí a myšlienok. Dnes sa považuje za životný štýl.

Cieľom je, aby sme si ponechali iba základné veci, hmotné či nehmotné, ktoré k životu naozaj potrebujeme. Práve prázdny priestor nám umožňuje zamerať pozornosť na tie najdôležitejšie skutočnosti. V jednoduchosti je sila. Viac o minimalizme si môžeš prečítať v týchto článkoch:

 

2. Metóda KonMari

KonMari je japonská metóda upratovania, využívajúca šikovný a efektívny systém práce s dlhodobým účinkom. Vytvorila ju Japonka Marie Kondo, ktorá sa od 4 rokov venovala upratovaniu ako svojmu hobby.

Typickým pre túto metódu je rázne upratanie celého domu raz a navždy, postupuje sa podľa kategórií, nie podľa miestností a je potrebné zbaviť sa všetkých vecí, ktoré majiteľke už neprinášajú radosť. Táto technika je účinná a obľúbená vo viacerých krajinách sveta.

Chceš sa dozvedieť viac? Pozri si webovú stránku Marie Kondo alebo si prečítaj jeden z jej svetových Bestsellerov: knihu „Upratané“ alebo knihu „Kúzelne upratovanie“.

 

3. Feng shui

Feng shui je čínske umenie zamerané na správne prúdenie energií, ktoré ovplyvňujú okolitý život. V preklade feng – vietor a shui – voda znamená, že všetko čo nás obklopuje, je vytvorené z tečúcej energie.

Táto náuka o harmónii sa v dnešnej dobe využíva hlavne pri riešení interiérov a záhrad, aby sme sa doma či v práci cítili dobre. Ak Ťa to zaujalo, prečítaj si knihu: Feng-shui od A po Z, ktorú napísal Simon Brown.

 

4. Liečba spánkom

Ak máš dobrý a kvalitný spánok, tak sa každé ráno cítiš svieža, vyzeráš dobre. Cez noc sa Ti mozog „zresetuje“ a ty sa dostaneš do emocionálnej pohody. Si počas dňa aktívnejšia, lepšie Ti to myslí a máš viac fyzickej sily.

Spánku by sme mali venovať omnoho viac pozornosti a nebrať ho len ako samozrejmú súčasť života. Spánok môže byť i liek. 😀

Pozri si tento skvelý a veľmi obohacujúci dokument a ponor sa hlbšie do tématiky spánku:

 

5. Sebaláska

Sebaláska je pozitívny vzťah k sebe samej. Mali by sme sa oň vedome a poctivo starať. Táto téma bola dlhý čas tabu alebo bola nesprávne zamieňaná s egoizmom.

Otvorene sa ňou zaoberá Češka Lucie Kolaříková, ktorej knihu „Učebnice sebalásky“ Ti odporúčam si prečítať:

Keď sa naučíme milovať sami seba, akceptovať sa a bezpodmienečne sa prijímať, potom sa v našom živote začnú diať zázraky.” Louise L. Hay

 

6. Magicky ženská krása

Každá žena si zaslúži cítiť sa krásna. So spokojnosť so sebou samou sa nám nielen zvyšuje sebavedomie, ale robí nás šťastnejšou a vo veľkej miere ovplyvňuje iné oblasti života.

Nedávno som sa stretla s nezabudnuteľným prístupom ku kráse, ktorý učí Češka Michala Měřínská. Odporúčam. Jeho kúzlo tkvie v tom, že krása začína v hlave! Michala mimo toho učí ženy aj ako sa o seba starať, aby mohli byť stále nádherné.

Pred časom som sa aj ja rozhodla stať sa spokojnou a magickou ženou. Prečítala som si jej knihu a prihlásila som sa do kurzu a nakoniec so mnou Michala urobila aj rozhovor o tom, akú rolu hraje krása v mojom živote. Ten si môžeš prečítať  na jej stránke: Rozhovor – Krása jako bonus pro vyvolené?

 

7. Získaj dobrú prácu!

Práca je každodennou súčasťou nášho života. Trávime v nej väčšinu času, no veľmi často sa stáva, že nás vôbec nebaví. Aký paradox! Chceme byť v živote šťastné, ale väčšinu času venujeme práci, ktorú neznášame.

Aby to takto nemuselo byť ďalej, rozhodla sa Češka Jana Bartíková, že bude ľuďom pomáhať nachádzať prácu, ktorú budú mať radi. Neváhaj a prezri si jej webové stránky „Získam dobrou práci“. Možno tam nájdeš niečo, čo sa Ti práve hodí!

 ➡  INFO: Žiaľ projekt „Získam dobrou práci“ bol ukončený. Ale môžeš si pozrieť ďalšie projekty Jany Bartíkovej: www.linkedakademie.cz a www.lidejsouzaklad.cz.

 

8. Uč sa od Kiyosakiho

Američan Robert Kiyosaki je svetoznámy investor, podnikateľ a učiteľ. Pokiaľ sa chceš venovať  finančnému vzdelávaniu, uč sa práve od neho. Jeho pohľad na peniaze je netradičný, ale prináša vytúžené úspechy.

Okrem toho je autorom celosvetového bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec“.

Táto kniha by mala mať svoje miesto na polici u Teba doma.  A napísal ešte mnoho ďalších. Pozri si zoznam kníh, ktoré nájdeš v každej predajni kníhkupectva Martinus, knihy Roberta Kiyosakiho.

 

9. Hraj sa s peniazmi

Zahraj si hru Cashflow a nauč sa pracovať s peniazmi hravou formou. Autorom tejto hry je vyššie spomínaný R.Kiyosaki.

Táto hra pomáha ľuďom porozumieť reálnemu toku peňazí v ich živote. Učí ich, ako nakladať s osobnými financiami, ako investovať a mnoho iného. Stratégia hry je, jednoducho povedané demo-verzia rôznych modelov finančnej situácie v skutočnom živote. Túto hru nájdeš v  dvoch verziách: ako stolnú hru alebo online hru.

 

10. Ako si plniť svoje sny

Svoje sny a túžby si chceme plniť všetci. To je to, čo máme spoločné! 😀 Keďže som nedávno našla tip „Ako si správne priať“ od Češky Lilie Khousnoutdinové, nechcela som si ho nechať len pre seba a rozhodla som sa ho tu zdieľať:

 

11. Urob si svoj Vision Board

V rámci plnenia si svojich snov som našla aj ďalší nápad. 🙂 Tento je od Slovenky Miriam Štolfovej, ktorá vysvetľuje, aká je funkcia Vision Boardu a ako ho používať.

Pozri si:

 

12. Cestovanie po svete

Éra uzavretých hraníc je už dávno preč a spolu s ňou zmizlo aj nákladné cestovanie. Dnes už máš neuveriteľne veľa možností, ako môžeš cestovať lacnejšie kdekoľvek a užívať si to.

Na svetlo sveta si prerazilo cestu Cestovanie bez cestovky, ktorému sa venuje Slovenka Martina Magulová. Vďaka nej zistíš, ako lacnejšie cestovať po blízkom okolí, ako cestovať do najznámejších miest vo svete a ako sa dopraviť aj do tých najodľahlejších kútov zeme.

 

13. Vášeň dokáže zázraky

Ako to?

  • Vášeň dokáže priniesť do Tvojho života finančnú hojnosť:

  • Vášeň Ti umožňuje robiť v živote to, čo Ťa napĺňa:

Inšpiruj sa – pozri si Seriál „Cesty vášne“. Nájdeš v ňom video-príbehy ľudí, ktorí prekročili svoju komfortnú zónu, šli za svojím srdcom a teraz sa venujú tomu, čo ich baví. Tieto seriály uverejňuje Dana Sofie Šlancárová.

 

14. Ženská a mužská energia v nás

Naša energia je kombináciou ženskej a mužskej energie:

  • Mužská sa prejavuje priebojnosťou, vytrvalosťou, dynamikou, je dravá.
  • Ženská je mäkká, založená na emóciách, silnej intuícii a nežnosti. No i ohromnej sile.

Môžeš si ju predstaviť ako symbol jin a jang. Naša energia by mala by byť vyvážená, aby sme žili v rovnováhe. Viac o energiách si môžeš prečítať v týchto dvoch článkoch:

„Mužská a ženská energia“ – z časopisu Magická žena

„Vnitřní žena a vnitřní muž“ – z webu Ženy ženám

 


Verím, že si si z týchto 14-tich tajomstiev, ktoré nám pomáhajú žiť kvalitnejší život, našla to svoje, ktoré Ťa oslovilo a vyskúšaš ho.

Mnoho ďalších tipov, rád a overených postupov ako môžeš zvládať stres a zvýšiť kvalitu svojho života, nájdeš v mojej e-knihe „Pevné základy pre život bez stresu!“, ktorá je súčasťou väčšieho, komplexného BALÍČKA e-kníh o strese.

E-knihy v balíčku slúžia ako PRVÁ POMOC PRE VYSTRESOVANÉ ŽENY. Nájdeš v nich návod, vďaka ktorému sa vystrábiš z pazúrov chronického stresu a nepokoja a nanovo si vybuduješ svoj život.

 

Ďakujem za prečítanie tohto článku!


„Motivujem ženy, aby boli samé sebou a šťastné, a viedli plnohodnotný život. Pre tento cieľ som vytvorila Červený stan - online, v ktorom spájam esenciu ženstva s múdrosťou prírody a s pokrokom 21. storočia. Prinášam pohľad na svet inými očami, aby sme mohli znova žiť slobodne, z hĺbky svojej duše.“

Viac o tom, kto som, si môžeš prečítať tu »»»

Tu na Teba čaká Tvoj darček:

E-KNIHA ZDARMA

Prijmi sa ako žena. Slobodná žena.

  • Chceš si udržať svojho slobodného ducha po celý život?
  • Túžiš byť viac sama sebou?
  • Rada by si sa naladila na svoje vnútro a svoje ženstvo?

Stiahni si túto e-knihu

a vydaj sa na cestu svojej duše za slobodou.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tvoje osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.